Merevaik

Merevaik moodustas üle 50 miljoni. Aastad ja kogu selle muljetavaldava vanuse vältel on säilitanud lummavaid värve, looduslikku energiat ja isegi tervendavaid omadusi. Selle mineraali helmed säravad mitmesuguste kollaste ja pruunide toonides ning panevad teid tundma, nagu teid kuumutatakse päikesevalguses. Ambrit hinnatakse oma erakordsete ilu ja maagiliste omaduste tõttu iidsetest aegadest ja selle pealkirjaga Northern Gold. Seda leidub paljudes maailma piirkondades, kuid sõltuvalt vanuse- või puuliikidest võib seda varieeruda. Trollbeads -helmeid kasutab kõige sagedamini Balti merevaik.

 

Ajalugu ütleb, et sügavast vanast merevaigust oli ehete ja isegi ravimite osas äärmiselt populaarne. Kivist ja pronkssajanditest uskusid inimesed, et merevaigu kaunistamisega kaasneb edu. See tootis amulette, mis meelitavad õnne ja edu.

Amberil kogu maailmas on palju tähendusi. Öeldakse, et see pole mitte ainult õnne ja tervise sümbol, vaid ka igavese armastuse maskott. Iidsed viikingid uskusid, et Amber olid jumalanna Fria (armastuse, viljakuse ja kulla jumalanna) pisarad ning Hiinas on merevaik seotud surnud tiigrite hingega ja seda peetakse julguse sümboliks.

  

Materiaalne

Amber on okaspuust vaigust moodustatud orgaaniline aine. Kui puutüve on kahjustatud, hakkavad vaigud voolama, mis lõpuks leiab end metsamaalt. Aja jooksul on vanus takerdunud ja mõni miljon aastat hiljem muutunud aineks, mida me nimetame Amberiks.

Selle kivi tekstuur, värv, struktuur ja muud omadused varieeruvad sõltuvalt vanusest, sette kogusest ja puidutüübist, millest vaigu moodustas merevaigukollane. Selle värviga gamma on äärmiselt mitmekesine, heledast kreemist kuni tumeda kirsini või isegi mustaks, mahedast piimast kuni rikkaliku avatud tööni. Merevaigukollane võib olla ka läbipaistev ja mõnikord läbipaistmatu.

Amber on väga kerge ja seda leidub vees koos mereandidega. Tormide ajal viskavad lained merevaigule kaldale koos eelnimetatud merevetikate, puittükkide ja molluskooredega, nii et on parim aeg rannas merevaigust otsida - pärast võimsat tormi. Merevaigu võib leida ka maapinnalt.

Amber Mineral on naelast vaevalt tugevam, seetõttu on eriti oluline, et selle materjaliga töötavad meistrid oleksid osavad, ettevaatlikud ja ettevaatlikud.

Püütud kleepuvatesse vaikudesse

Kaasamised on väikesed mardikad või taimed, mis kleepusid miljoneid aastaid tagasi kleepuvatesse vaikudesse. 80% olenditest sisaldavad kärbseid, sääski või sipelgaid, kuid aeg -ajalt takerduvad väikesed ämblikud, nii et teil on väga vedanud, kui leiate merevaigust, mille sees on inklusioon. Fossiile leidub merevaigust kolmemõõtmelisena ja seetõttu peetakse neid kõige paremini säilitatavana varajase elu tõendina. Just selle funktsiooni tõttu võib AMBER -i pidada meie minevikku "akeniks".

  

AMBER helmeste tootmine

Loodus astub esimese sammu merevaigu helmeste tootmisel, poleerides väikese merevaigu servad liiva sisse. Siis töödeldakse kõiki merevaigust trollbeade helmeid õrnalt inimese kätega, millest igaüks on ainult lihvitud, kujundatud ja poleeritud. Helme keskel moodustatud merevaigu helme keskel asuv auk ja seejärel lõpetavad kvalifitseeritud juveliirid helme. Viimane samm on hõbedase südamiku seadus ja helmed on valmistatud käevõru säramiseks.